
Air Conditioners - 1.5 Ton, 800x500x300 Mm, White | Clean Air, Durable Design, Economic Operation, Efficient Cooling, Low Maintenance, Low Power
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Window AC |
| Color | White |
| Cooling Capacity | 1.5 Ton |
| Refrigerant | R410A |
| Power Consumption | 1500W |
| Dimensions | 800x500x300 mm |
| Weight | 30 kg |
| Usage | Residential cooling, small office spaces, 100-200 Sq ft rooms |
| Features | Efficient cooling, Economic operation, Clean air, Durable design, Low power, Low maintenance |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, PERFECT AIRCONDITIONING TRADING CO. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Air Conditioner in bulk from PERFECT AIRCONDITIONING TRADING CO. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
1987
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAHPK9346E1ZL
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAHPK9346E1ZL
New Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
CEO
Mr. Amit Khanna
Address
A-269, Okhla Indl. Area, Phase-I, New Delhi, Delhi, 110020, India
Report incorrect details

























