
Air Conditioners - Energy Efficient Models, Smart Design For Optimal Cooling
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Window AC |
| Color | White |
| Cooling Capacity | 5000 BTU |
| Voltage | 230V |
| Dimensions | 40x30x20 cm |
| Weight | 20 kg |
| Usage | Residential cooling in Solan, Himachal Pradesh. Suitable for rooms up to 150 sq ft. |
| Warranty | 1 Year |
| Features | Efficient Cooling, Smart Design, Low Energy, Remote Control, Easy Install |
| Main Domestic Market | Himachal Pradesh |
Product Overview
Key Features
Availability:
Window Ac
Split Ac
Commercial Ac
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, OMSHILLA ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Air Conditioner from OMSHILLA ENTERPRISES at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
3
Establishment
2016
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Solan, Himachal Pradesh
Proprietor
Mr. Naresh Kumar
Address
Plot No.25, Opp. HRTC Workshop, Sec-1 Parwanoo Solan, Himachal Pradesh, 173220, India
Report incorrect details








































