
Air Conditioner Wall Stand
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Metal |
| Color | Off-white |
| Dimensions | 20x15x5 cm |
| Weight | 2 kg |
| Load Capacity | 15 kg |
| Mounting Type | Wall mount |
| Usage | Supports AC units securely on walls, ensuring stability and longevity. Suitable for various AC types and sizes, providing a professional and secure mounting solution. |
| Features | Lightweight, Corrosion proof, Strong design, Easy install, Durable, Reliable |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD) |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Features:
Light weight
Corrosion proof
Strong design
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Swaroop Agencies has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electronic Products & Components in bulk from Swaroop Agencies at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
GST NO
06AIPPB8826N1ZP
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AIPPB8826N1ZP
Gurugram, Haryana
Proprietor
Mr. Vikash Bhatia
Address
Plot No. 22/7, Link Road, Bhim Nagar, Near Dronacharya Temple, Gurugram, Haryana, 122001, India
Report incorrect details









































