
Air Conditioner (Lioyd)
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | AC Unit |
| Color | White |
| Power | 1.5 kW |
| Refrigerant | R32 |
| Dimensions | 900x300x200 mm |
| Weight | 15 kg |
| Usage | Room cooling in residential or commercial spaces, optimal for spaces up to 150 sq ft. |
| Warranty | 1 year |
| Features | Cooling, Efficient, Durable, Aesthetic |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sriram Airconditioners has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Air Conditioner from Sriram Airconditioners at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hyderabad, Telangana
proprietor
Mr. G Naga Srinivas
Address
Mig-46, opp. global eye hospital, road no. 1, kbhb, kukatpally, Hyderabad, Telangana, 500072, India
panel air conditioners in Hyderabad
Report incorrect details






































