
Air Conditioner Copper Pipe - 0.58 Mm Thick, Polished Copper Roll 20 M, Electrical Application
Price: 944.00 INR / Kilograms
(800.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
1200.00 INR / Kilograms
Weight :
5.50 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
50
In Stock
Product Specifications
| Material | Copper |
| Thickness | 0.58 mm |
| Length | 20 m |
| Packaging | Roll |
| Finishing | Polished |
| Usage | Air conditioning systems; refrigerant lines |
| Diameter | Variable |
| Features | Copper tubing, AC systems, Durable material, Easy installation, High conductivity, Corrosion resistant, Precise dimensions, Polished finish |
| Weight | 5.50 Kilogram |
| Packsize | 1 |
| Currency | INR |
| Pkg Box Breadth | 10.00 cm |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Height | 10.00 cm |
| Shipping Type | order_percent |
| Product Unit | 50 Kilograms/Kilograms |
| Mop | 50 |
| Price | 800.00 INR (Approx.) |
| Unit Type | Kilograms/Kilograms |
| MRP | 1200.00 INR |
| Moq | 50 |
| Pkg Box Length | 10.00 cm |
| Stock Quantity | 1000 |
| Returnable | No |
| Min Quantity | 50 |
| Max Quantity | 1000 |
| Shipping Rate | 5.00 |
| GSTIN | 18% |
| Brand Name | Z Cool Technology |
| Minimum Ordered Packs | 50 |
| Minimum Order Quantity | 50 |
Product Overview
Key Features
Usage/Application : electrical
Material : Copper
Packaging Type : Roll
Length : 20 m
Finishing : Polished
1 meter Air Conditioner Pipe extension = 2 different diameter copper pipes of 1 meter each.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Z. COOL TECHNOLOGY has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Air Conditioner from Z. COOL TECHNOLOGY at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer
Employee Count
15
Establishment
2008
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
27BXGPK1963E2ZG
Payment Mode
Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27BXGPK1963E2ZG
Mumbai, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Business Development Manager
Mr Jafar Khan
Address
Rajiv Darshan Bldg, A-1, Shop-8, P.M.G.P Colony, Sion, Mumbai, Maharashtra, 400017, India
air conditioning copper pipe in Mumbai
Report incorrect details




































