
Air Conditioner - 12000 Btu/hr, 950 X 250 X 200 Mm Dimensions, Energy Efficient, Easy Install, Durable Design, Quiet Operation
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Model | AC-12345 |
| Cooling Capacity | 12000 BTU/hr |
| Power Consumption | 1500W |
| Refrigerant | R410A |
| Dimensions | 950 x 250 x 200 mm |
| Weight | 15kg |
| Usage | Residential & commercial spaces cooling |
| Features | Cooling, Energy efficient, Quiet operation, Easy install, Durable design |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Garhwal Aircon Services Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Air Conditioner from Garhwal Aircon Services Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
60
Establishment
1991
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AACCG8396A1ZL
Payment Mode
Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA), Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AACCG8396A1ZL
New Delhi, Delhi
Director
Mr. B S Bhandari
Address
K-13A, Basement, Khirki Extn., Malviya Nagar, New Delhi, Delhi, 110017, India
Report incorrect details























