
Air Conditioner
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | AC Unit |
| Color | White |
| Cooling Capacity | 12000 BTU |
| Dimensions | 1000x200x250 mm |
| Power Consumption | 1000W |
| Refrigerant | R32 |
| Voltage | 220V |
| Usage | Room cooling, small office spaces and residential use. |
| Features | Cooling, Efficient, Quiet operation, Remote control, Easy install |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ROYAL AIRCON has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Air Conditioner from ROYAL AIRCON at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
1996
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Noida, Uttar Pradesh
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Jagdish Singh
Address
pandit market, village raghunath pur, near - choraha, Sector 22, Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
Report incorrect details

























