
Air Conditioner
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Window AC |
| Color | White |
| Cooling Capacity | 12000 BTU |
| Power Consumption | 1200 W |
| Refrigerant | R-410A |
| Dimensions | 800x400x300 mm |
| Weight | 25 kg |
| Usage | Room cooling, home use, small office spaces. |
| Features | Cooling, Energy efficient, Quiet operation, Easy install, Compact design |
| Main Domestic Market | Madhya Pradesh |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
20
Establishment
1965
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Indore, Madhya Pradesh
Proprietor
Mr. Jogendra
Address
31, Vyanktesh Market, Manik Bagh Road, Near Satguru Dairy, Indore, Madhya Pradesh, 452004, India
window air conditioners in Indore
Report incorrect details






























