
Air Conditioner
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Whirlpool
In Stock
Product Specifications
| Product Type | AC unit |
| Color | Burgundy |
| Cooling Capacity | 1.5 Ton |
| Refrigerant | R32 |
| Power Consumption | 1500W |
| Dimensions | 950x250x200 mm |
| Weight | 12 kg |
| Usage | Residential cooling, space cooling, home use, office use, business use, retail use |
| Features | Cooling, Efficient, Quiet operation, Compact design, Easy install |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
4
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AAXPW6578N1Z2
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AAXPW6578N1Z2
Ghaziabad, Uttar Pradesh
Promoter
Mr. Kapil Wadhwa
Address
No. 358, Pandav Nagar Industrial Area, Ghaziabad, Uttar Pradesh, 201001, India
whirlpool air conditioner in Ghaziabad
Report incorrect details

























