
Air Conditioner
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
S. S. Engineers
In Stock
Product Specifications
| Product Type | AC Unit |
| Color | White |
| Cooling Capacity | 1.5 Ton |
| Power Consumption | 1500W |
| Refrigerant | R32 |
| Dimensions | 1000x250x200 mm |
| Weight | 15 kg |
| Usage | Homes, offices, hotels, schools, bungalows, villas |
| Features | Cooling, Heating, Energy efficient, Quiet operation, Easy install, Durable design |
Product Overview
Key Features
Features:
- Easy to maintain
- Sturdy design
- Trouble free installation
- Optimum performance
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier
Employee Count
4
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27BGZPD6205Q1ZM
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27BGZPD6205Q1ZM
Gadchiroli, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Mahendra Dikondwar
Address
Bramhpuri Road, Near Hero & honda Showroom, Kuthe Complex, Desaiganj Wadsa, Gadchiroli, Maharashtra, 441207, India
Report incorrect details























