
Air Conditioner
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Air Handler |
| Dominant Color | Blue |
| Dimensions | 1000x1000x1000 mm |
| Material | Steel |
| Power | 2 kW |
| Airflow | 500 CFM |
| Filtration | HEPA |
| Voltage | 220V |
| Usage | Industrial HVAC systems, maintaining temperature and air quality in factories, warehouses and other large spaces |
| Features | Cooling, Airflow, Filtration, Compact, Efficient |
Company Details
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier
Employee Count
6
Establishment
2013
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Navi Mumbai, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr. Suhas
Address
607- 6th Floor,Vashi Infotech Park Plot 16, Sec-30A Behind Raghuleela Mall, Vashi, Navi Mumbai, Maharashtra, 400703, India
Report incorrect details

























