
Air Conditioner
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | AC Unit |
| Color | White |
| Cooling Capacity | 12000 BTU |
| Energy Efficiency Rating | SEER 16 |
| Dimensions | 950 x 280 x 200 mm |
| Weight | 10 kg |
| Refrigerant | R410A |
| Usage | Residential cooling for homes, offices, and small businesses. Maintains comfortable temperature. |
| Noise Level | 45 dBA |
| Features | Cooling, Energy-efficient, Quiet operation, Easy Installation, Durable |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MAA IMPEX has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Air Conditioner from MAA IMPEX at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Service Provider, Trading Company
Employee Count
4
Establishment
2008
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Shenzhen, Guangdong
Director
Mr. Girish
Address
12A9, Four Building West Seg Business Center, Futian District, Shenzhen, Guangdong, 518048, China
Report incorrect details

























