
Air Conditioner
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Sai Air
In Stock
Product Specifications
| Product Type | AC Unit |
| Dominant Color | White |
| Cooling Capacity | 1 Ton |
| Power Consumption | 1.5 kW |
| Refrigerant | R32 |
| Dimensions | 900x300x200 mm |
| Weight | 15 kg |
| Usage | Home/Office cooling, summer use |
| Features | Efficient cooling, Easy install, Compact design, Long life, Quiet operation |
Company Details
An Overview Strongly supported by a dexterous workforce as well as highly reputed vendor base, we, Sai Air, are successfully catering to the growing needs of Air Conditioning Devices such as Split Air Conditioner. Over the years, we have grown by manifolds owing to our dedicated business approach and unwavering commitment towards quality. Today, we are well known as an eminent supplier, trader and service provider of Split Air Conditioner like Mini Split Air Conditioner, etc in this competitive market. We are dealing in a quality assured array of All Types of Air Conditioner. Our complete range of Air Conditioners
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
30
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24BDZPP8878G1ZG
























