
Air Conditioner
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Tcl
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Split AC |
| Color | White |
| Cooling Capacity | 1.5 Ton |
| Power Consumption | 1500W |
| Refrigerant | R410A |
| Dimensions | 900x300x200 mm |
| Weight | 25 kg |
| Usage | Homes, offices, shops |
| Warranty | 1 year |
| Features | High efficiency, Low maintenance, Easy installation, User-friendly |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, NICE ENGINEERS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Air Conditioner from NICE ENGINEERS at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2003
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Jaipur, Rajasthan
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. A. N. Gour
Address
B-10, Geetanjali Tower, Ajmer Road, Jaipur, Rajasthan, 302006, India
Report incorrect details
























