



Abb G4110 - Material: Fiber
Price: 25600.00 INR
(25600.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Drive Type | Electronic |
| Remote Control | Yes |
| Phase | Single Phase |
| Control Type | Digital |
| Automation Grade | Automatic |
| IP Rating | IP54 |
| Weight | Approx. 900g |
| Cable Length | 1 meter |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Features | LED Indicators, Overload Protection, Compact Size |
| Load Capacity | Up to 20A |
| Speed Range | Variable |
| Connectivity Type | Wired |
| Application | Control Panel Automation |
| Sensor Type | Current Sensor |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Processor Type | Microcontroller Based |
| Material | FIBER |
| Power | 6.5 kW |
| Temperature | -25C to +70C Operating Temperature |
| Voltage | 230 V AC |
| Payment Terms | Cheque, Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER REQUIREMENT |
| Main Export Market(s) | Africa, Asia, Eastern Europe, Middle East, Central America, South America, Australia, North America, Western Europe |
| Main Domestic Market | All India |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Brand Name | ABB |
| Stock Quantity | 10 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Packsize | 1 |
| Price | 25600.00 INR (Approx.) |
| Mop | 1 |
| Currency | INR |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
USED AND SPARE
ABB G4110
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
50
Establishment
1993
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ABGPL0867R2Z3
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ABGPL0867R2Z3
Bhavnagar, Gujarat
MD
Mr Waris Lohiya
Members since
9 Years
Address
C-15, VIP Market, Moti Talav Road, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
ac power supplies in Bhavnagar
Report incorrect details











































