






Atv930u22n4-variable Speed Drive, Altivar Process Atv900, Atv930, 2.2kw, 400 To 480v, With Braking Unit, Ip21 - Color: Black
Price: 59058.27 INR / Piece
(50049.38 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
59058.27 INR / Piece
Weight :
5.50 Kilogram
1 Pack Contains :
2
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Overheating Protection | YES |
| IP Rating | IP21 |
| Shape | RECTANGEL |
| Color | BLACK |
| Mounting Type | WALL MOUNT |
| Connector Type | 2 RJ45 1 RJ45 |
| Operating Temperature | 70 Celsius (oC) |
| Power Rating | 2.2KW |
| Product Type | Variable speed drive |
| Application | Process for industrial |
| Frequency (MHz) | 60 Hertz (HZ) |
| Rated Voltage | 480 Volt (V) |
| Weight | 4.5 Kilograms (kg) |
| Warranty | 1YEAR |
| Phase | 3 PHASE |
| Rated Current | 5.6 Ampere (amp) |
| Connection Type | Control: screw terminal 0.5...1.5 mm /AWG 20...AWG 16 Line side: screw terminal 2.5...6 mm /AWG 14...AWG 10 Motor: screw terminal 2.5...6 mm /AWG 14...AWG 10 DC bus: screw terminal 2.5...6 mm /AWG 14...AWG 10 |
| Frequency | 60 Hertz (HZ) |
| Payment Terms | Paypal, Cheque, Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 20 Per Week |
| Delivery Time | 7 Days |
| Sample Available | No |
| Packaging Details | CARTUN WITH RAIP |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Weight | 5.50 Kilogram |
| Shipping Type | actual |
| Currency | INR |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| MRP | 59058.27 INR |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Packsize | 2 |
| Stock Quantity | 30 |
| Mop | 1 |
| GSTIN | 18% |
| Returnable | No |
| Pkg Box Breadth | 19.00 cm |
| Brand Name | SCHNEIDER |
| Price | 50049.38 INR (Approx.) |
| Pkg Box Length | 41.00 cm |
| Color | BLACK |
| Pkg Box Height | 31.00 cm |
| Price Type | fixed |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
26
Establishment
2023
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07KABPK2405Q1ZE
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Wallet & UPI, Cheque/DD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07KABPK2405Q1ZE
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Mukesh Singh
Members since
2 Years
Address
Plot No. 17, 2ND Floor, Patparganj Industrial Area, Delhi, Delhi, 110092, India
variable speed drives in Delhi
Report incorrect details

























