






Atv930d45n4-variable Speed Drive, Altivar Process Atv900, Atv930, 45kw, 400 To 480v, With Braking Unit, Ip21 - Dimension (L*w*h): 100 Millimeter (Mm)
Price: 182601.46 INR / Piece
(154747.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
182601.46 INR / Piece
Weight :
28.00 Kilogram
1 Pack Contains :
2
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| IP Rating | IP21 |
| Mounting Type | WALL MOUNT |
| Connector Type | 2 RJ45 1 RJ45 |
| Power Rating | 45KW |
| Protection Level | IP65 |
| Frequency (MHz) | 60 Hertz (HZ) |
| Dimension (L*W*H) | 100 Millimeter (mm) |
| Rated Voltage | 480 Volt (V) |
| Weight | 28 Kilograms (kg) |
| Warranty | 1 YEAR |
| Input Voltage | 480 Volt (V) |
| Phase | 3 PHASE |
| Rated Current | 88 Ampere (amp) |
| Connection Type | diagrams conforming to standards EN 954-1 category 1 and IEC/EN 61508 capacity SIL1, stopping category 0 in accordance with standard IEC/EN 60204-1 |
| Payment Terms | Cheque, Paypal, Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 50 Per Week |
| Delivery Time | 3 Days |
| Packaging Details | RAIP WITH CARTUN |
| Main Domestic Market | All India |
| Pkg Box Height | 50.00 cm |
| GSTIN | 18% |
| Pkg Box Breadth | 34.00 cm |
| Price | 154747.00 INR (Approx.) |
| Mop | 1 |
| Returnable | No |
| Brand Name | SCHNEIDER |
| Shipping Type | actual |
| Weight | 28.00 Kilogram |
| MRP | 182601.46 INR |
| Pkg Box Length | 84.00 cm |
| Packsize | 2 |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Stock Quantity | 60 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
26
Establishment
2023
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07KABPK2405Q1ZE
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Wallet & UPI, Cheque/DD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07KABPK2405Q1ZE
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Mukesh Singh
Members since
2 Years
Address
Plot No. 17, 2ND Floor, Patparganj Industrial Area, Delhi, Delhi, 110092, India
variable speed drives in Delhi
Report incorrect details

























