






Atv930c25n4c-variable Speed Drive, Altivar Process Atv900, Atv930, 250kw, 400 To 480v, Without Braking Unit, Ip00 - Application: Industrial Application
Price: 707002.90 INR / Piece
(599155.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
707002.90 INR / Piece
Weight :
172.00 Kilogram
1 Pack Contains :
2
Minimum Pack Size :
2
In Stock
Product Specifications
| Mounting Type | WALL MOUNT |
| Color | BLACK |
| Overheating Protection | YES |
| Connector Type | 2 RJ45 1 RJ45 |
| IP Rating | IP00 |
| Insulation Material | > 1 MOhm 500 V DC for 1 minute to earth |
| Product Type | Variable speed drive |
| Power Rating | 250KW |
| Application | Industrial application |
| Protection Level | IP65 |
| Frequency (MHz) | 60 Hertz (HZ) |
| Output Type | Software-configurable voltage AQ1, AQ2: 0...10 V DC impedance 470 Ohm, resolution 10 bits Software-configurable current AQ1, AQ2: 0...20 mA impedance 500 Ohm, resolution 10 bits |
| Dimension (L*W*H) | 200 Millimeter (mm) |
| Weight | 203 Kilograms (kg) |
| Rated Voltage | 480 Volt (V) |
| Warranty | 1 YEAR |
| Phase | 3 PHASE |
| Input Voltage | 400 Volt (V) |
| Frequency | 60 Hertz (HZ) |
| Rated Current | 481 Ampere (amp) |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Paypal, Cash Advance (CA), Cheque |
| Supply Ability | 70 Per Week |
| Delivery Time | 3 Days |
| Packaging Details | CARTUN WITH RAIP |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Stock Quantity | 50 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Packsize | 2 |
| Currency | INR |
| Pkg Box Length | 140.00 cm |
| MRP | 707002.90 INR |
| Weight | 172.00 Kilogram |
| Color | BLACK |
| Shipping Type | actual |
| Brand Name | SCHNEIDER |
| Returnable | No |
| Mop | 2 |
| Price | 599155.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Breadth | 77.00 cm |
| GSTIN | 18% |
| Pkg Box Height | 64.00 cm |
| Minimum Ordered Packs | 2 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
26
Establishment
2023
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07KABPK2405Q1ZE
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Wallet & UPI, Cheque/DD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07KABPK2405Q1ZE
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Mukesh Singh
Members since
2 Years
Address
Plot No. 17, 2ND Floor, Patparganj Industrial Area, Delhi, Delhi, 110092, India
variable speed drives in Delhi
Report incorrect details

























