
Atv930c11n4c- Variable Speed Drive, Altivar Process Atv900, Atv930, 110kw, 400 To 480v, Without Braking Unit, Ip00 - Application: Industrial Application
Price: 339021.08 INR / Piece
(287306.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
339021.08 INR / Piece
Weight :
82.00 Kilogram
1 Pack Contains :
2
Minimum Pack Size :
2
In Stock
Product Specifications
| Overheating Protection | YES |
| Insulation Material | 1 MOhm 500 V DC for 1 minute to earth |
| IP Rating | IP00 |
| Connector Type | 2 RJ45 1 RJ45 |
| Mounting Type | WALL MOUNT |
| Power Rating | 110KW |
| Product Type | Variable speed drive |
| Application | Industrial application |
| Protection Level | IP67 |
| Output Type | Logic output DQ+ 0 1 kHz <= 30 V DC 100 mA Programmable as pulse output DQ+ 0 30 kHz <= 30 V DC 20 mA Logic output DQ- 0 1 kHz <= 30 V DC 100 mA |
| Dimension (L*W*H) | 160 Millimeter (mm) |
| Weight | 82 Kilograms (kg) |
| Rated Voltage | 480 Volt (V) |
| Warranty | 1 YEAR |
| Operating Temperature | 60 Celsius (oC) |
| Phase | THREE PHASE |
| Input Voltage | 24 Volt (V) |
| Frequency | 599 Hertz (HZ) |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Paypal, Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | 40 Per Week |
| Delivery Time | 3 Days |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Returnable | No |
| Packsize | 2 |
| MRP | 339021.08 INR |
| Pkg Box Breadth | 47.50 cm |
| Pkg Box Height | 65.00 cm |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Length | 103.00 cm |
| Shipping Type | actual |
| Brand Name | SCHNEIDER |
| Stock Quantity | 60 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| GSTIN | 18% |
| Weight | 82.00 Kilogram |
| Currency | INR |
| Mop | 2 |
| Price | 287306.00 INR (Approx.) |
| Minimum Ordered Packs | 2 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
26
Establishment
2023
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07KABPK2405Q1ZE
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Wallet & UPI, Cheque/DD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07KABPK2405Q1ZE
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Mukesh Singh
Members since
2 Years
Address
Plot No. 17, 2ND Floor, Patparganj Industrial Area, Delhi, Delhi, 110092, India
variable speed drives in Delhi
Report incorrect details

























