
Atv610c13n4-variable Speed Drive, Easy Altivar 610, 132kw, 200hp, 380 To 460v, Ip20 - Application: Fan
Price: 281351.65 INR / Piece
(238433.60 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
281351.65 INR / Piece
Weight :
85.50 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Overheating Protection | YES |
| Connector Type | 1 RJ45 (on the remote graphic terminal) for Modbus serial |
| IP Rating | IP20 |
| Mounting Type | WALL MOUNT |
| Product Type | Variable speed drive |
| Power Rating | 132KW |
| Application | Fan, pump, compressor, conveyor |
| Protection Level | IP54 |
| Frequency (MHz) | 60 Hertz (HZ) |
| Dimension (L*W*H) | 320 Millimeter (mm) |
| Rated Voltage | 460 Volt (V) |
| Weight | 85 Kilograms (kg) |
| Warranty | 1 YEAR |
| Phase | THREE PHASE |
| Input Voltage | 24 Volt (V) |
| Frequency | 60 Hertz (HZ) |
| Connection Type | Control, screw terminal: 0.5...1.5 mm Line side, screw terminal: 2 x 70...3 x 120 mm Motor, screw terminal: 3 x 70...3 x 120 mm |
| Payment Terms | Paypal, Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | 30 Per Week |
| Delivery Time | 4 Days |
| Sample Available | No |
| Sample Policy | Within a certain price range free samples are available |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Pkg Box Length | 37.50 cm |
| Price | 238433.60 INR (Approx.) |
| Mop | 1 |
| Weight | 85.50 Kilogram |
| Pkg Box Height | 85.00 cm |
| Stock Quantity | 12 |
| Packsize | 1 |
| Shipping Rate | 5150.00 |
| Brand Name | schneider |
| Returnable | No |
| Pkg Box Breadth | 30.00 cm |
| MRP | 281351.65 INR |
| Shipping Type | actual |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| GSTIN | 18% |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
26
Establishment
2023
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07KABPK2405Q1ZE
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Wallet & UPI, Cheque/DD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07KABPK2405Q1ZE
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Mukesh Singh
Members since
2 Years
Address
Plot No. 17, 2ND Floor, Patparganj Industrial Area, Delhi, Delhi, 110092, India
variable speed drives in Delhi
Report incorrect details

























