
Variable Speed Drive -Atv340u22n4e - Application: Machine
Price: 43762.66 INR / Piece
(37087.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
43762.66 INR / Piece
Weight :
1.80 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Connector Type | 3 RJ45 |
| IP Rating | IP20 |
| Operating Temperature | 60 Celsius (oC) |
| Color | Black |
| Mounting Type | Cabinet mount |
| Power Rating | 2.2KW |
| Product Type | Variable speed drive |
| Application | Machine |
| Frequency (MHz) | 60 Hertz (HZ) |
| Dimension (L*W*H) | 270 Millimeter (mm) |
| Rated Voltage | 480 Volt (V) |
| Warranty | 1YEAR |
| Input Voltage | 380 Volt (V) |
| Phase | 3 PHASE |
| Rated Current | 5.6 Ampere (amp) |
| Connection Type | Screw terminal, clamping capacity: 1.5...4 mm for line side Screw terminal, clamping capacity: 4...6 mm for DC bus Screw terminal, clamping capacity: 1.5...4 mm for motor Screw terminal, clamping capacity: 0.2...2.5 mm for control |
| Frequency | 60 Hertz (HZ) |
| Payment Terms | Paypal, Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | 35 Per Week |
| Delivery Time | 5 Days |
| Sample Available | No |
| Sample Policy | Within a certain price range free samples are available |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Weight | 1.80 Kilogram |
| Pkg Box Breadth | 8.50 cm |
| Pkg Box Length | 23.20 cm |
| Shipping Rate | 350.00 |
| Currency | INR |
| MRP | 43762.66 INR |
| Moq | 1 |
| Brand Name | SCHNEIDER |
| Pkg Box Height | 27.00 cm |
| Color | Black |
| Stock Quantity | 500 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price | 37087.00 INR (Approx.) |
| Mop | 1 |
| Shipping Type | actual |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Packsize | 1 |
| Returnable | No |
| GSTIN | 18% |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
26
Establishment
2023
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07KABPK2405Q1ZE
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Wallet & UPI, Cheque/DD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07KABPK2405Q1ZE
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Mukesh Singh
Members since
2 Years
Address
Plot No. 17, 2ND Floor, Patparganj Industrial Area, Delhi, Delhi, 110092, India
variable speed drives in Delhi
Report incorrect details

























