
Atv310hd15n4e-variable Speed Drive, Easy Altivar 310, Heavy Duty, 15kw, 20hp, Normal Duty, 18.5kw, 25hp, 380 To 460v, Without Emc - Application: Simple Machine
Price: 46981.70 INR / Piece
(39815.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
46981.70 INR / Piece
Weight :
6.30 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Connector Type | RJ45 (on front face) for Modbus |
| Overheating Protection | YES |
| Operating Temperature | 70 Celsius (oC) |
| IP Rating | IP20 |
| Color | BLACK |
| Power Rating | 18KW |
| Product Type | Variable speed drive |
| Application | Simple machine |
| Frequency (MHz) | 60 Hertz (HZ) |
| Rated Voltage | 460 Volt (V) |
| Weight | 6.3 Kilograms (kg) |
| Warranty | 1YEAR |
| Phase | THREE PHASE |
| Frequency | 60 Hertz (HZ) |
| Connection Type | Terminal, clamping capacity: 16...25 mm , AWG 4...AWG 3 (L1, L2, L3, PA/+, PB, U, V, W) |
| Rated Current | 46 Ampere (amp) |
| Payment Terms | Cheque, Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Paypal |
| Supply Ability | 45 Per Week |
| Delivery Time | 4 Days |
| Sample Available | No |
| Sample Policy | Within a certain price range free samples are available |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Shipping Type | actual |
| Currency | INR |
| MRP | 46981.70 INR |
| Weight | 6.30 Kilogram |
| Price | 39815.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Mop | 1 |
| Stock Quantity | 64 |
| Brand Name | SCHNEIDER |
| Color | BLACK |
| Packsize | 1 |
| Pkg Box Breadth | 18.00 cm |
| GSTIN | 18% |
| Pkg Box Height | 33.00 cm |
| Pkg Box Length | 19.10 cm |
| Shipping Rate | 380.00 |
| Price Type | fixed |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
26
Establishment
2023
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07KABPK2405Q1ZE
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Wallet & UPI, Cheque/DD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07KABPK2405Q1ZE
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Mukesh Singh
Members since
2 Years
Address
Plot No. 17, 2ND Floor, Patparganj Industrial Area, Delhi, Delhi, 110092, India
variable speed drives in Delhi
Report incorrect details

























