
Variable Refrigerant Flow System - Advanced Technology Design | Longer Service Life, Simple Operation, Negligible Maintenance Cost, Supreme Packaging Options
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | HVAC System |
| Refrigerant | R410A |
| Cooling Capacity | 10-20 kW |
| Dimensions | 1000x800x300 mm |
| Weight | 150 kg |
| Voltage | 220-240V |
| Usage | Space cooling in commercial buildings, Maharashtra region only |
| Warranty | 1 Year |
| Features | Energy efficient, Precise control, Quiet operation, Long lifespan, Easy install |
Product Overview
Key Features
Key features of the offered system are as follows:
- Longer service life
- Comprehensive prices
- Simple operation
- Negligible maintenance cost
- Seamless quality
- Supreme packaging options
Note: We are looking for Maharashtra region query only.
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company, Dealer
Employee Count
25
Establishment
1998
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27APLPP2946L1Z8
Payment Mode
Cash, Cheque/DD, Wallet & UPI, Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27APLPP2946L1Z8
Navi Mumbai, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Santosh
Members since
2 Years
Address
Shop No. 3, Yashodeep Height, Plot No 14/15, Sec - 29C, Rabale, Navi Mumbai, Maharashtra, 400701, India
air flow systems in Navi Mumbai
Report incorrect details





























