
Vaporizer - Premium Quality Material, Ergonomic Design , Customized Options For Versatile Use
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Dimensions | 10x10x10 inches |
| Power | 120V |
| Capacity | 5 gallons |
| Weight | 20 lbs |
| Heating element | 1500W |
| Warranty | 1 year |
| Features | Durable, Efficient, Portable, Versatile, Reliable, Safe, Easy use, Cost-effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Bright Medi-Weld Appliances has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Humidification & Ventilation Equipment in bulk from Bright Medi-Weld Appliances at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27ABQPD9752P1ZQ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27ABQPD9752P1ZQ
Mumbai, Maharashtra
Proprieter
Mr. Husain Dhoondia
Address
Patra shop no.2, old anjeer wadi-B, rubber ex compound, opp.hasnabad, near dhobi ghat, mazgaon, Mumbai, Maharashtra, 400010, India
air vaporizer in Mumbai
Report incorrect details
























