
Polished Royal Vanilla Marble Slab
Price: 76.70 INR / Square Foot
(65.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
80.00 INR / Square Foot
Weight :
6.00 Kilogram
1 Pack Contains :
10
Minimum Pack Size :
470
In Stock
Product Specifications
| Stone Form | Slabs |
| Size | 120X41 Inches |
| Marble Type | Other, Vanilla Marble |
| Surface Finishing | Polished |
| Thickness | 14-15 Millimeter (mm) |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Delivery Time | 3 Days |
| Packaging Details | Standard.Shipping cost Will depend on location. |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Shipping Type | order_percent |
| Packsize | 10 |
| Price | 65.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 470 Square Foot/Square Foots |
| Shipping Rate | 4.00 |
| Pkg Box Breadth | 0.56 in |
| Mop | 470 |
| Returnable | No |
| MRP | 80.00 INR |
| Min Quantity | 4700 |
| Max Quantity | 470000 |
| Moq | 470 |
| GSTIN | 18% |
| Currency | INR |
| Unit Type | Square Foot/Square Foots |
| Price Type | fixed |
| Weight | 6.00 Kilogram |
| Stock Quantity | 470000 |
| Pkg Box Length | 120.00 in |
| Brand Name | Royal White Marmo Stone Pvt Ltd |
| Pkg Box Height | 41.00 in |
| Minimum Ordered Packs | 470 |
| Minimum Order Quantity | 470 |
Product Overview
Key Features
Country Of Origin : India
Brand : Royal White Marmo Stone Pvt. Ltd.
Quality : Premium
Minimum Order Quantity : 4700 Square Feet.
Surface Finish : Polished Finish
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Royal White Marmo Stone Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Marble in bulk from Royal White Marmo Stone Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
500
Establishment
2005
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
08AAECR1586K1ZZ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08AAECR1586K1ZZ
Rajsamand, Rajasthan
Director
Mr Gopal Jain
Address
Village Jawad, Near Pipaheda Chunginaka Over Bridge, NH-8, Rajsamand, Rajasthan, 313324, India
marble slabs in Rajsamand
Report incorrect details

































