





Vacuum Cleaner - High-efficiency Filtration System, Sleek Design For Home And Office
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
100 Set
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic body with stainless steel tank |
| Conductor | Copper |
| Cable Type | Flexible power cable |
| Operating Temperature | 0A C to 40A C |
| Features | Heavy-duty, Wet & Dry Cleaning, Easy mobility, Multi-purpose attachments |
| Rated Voltage | 220-240 V |
| Usage & Applications | Industrial, Commercial, Office, Home Cleaning |
| Rated Current | 8.5 A |
| Power Rating | 1600 W |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Phase | Single Phase |
| Supply Ability | 200 Per Day |
| Main Export Market(s) | Australia |
| Delivery Time | 20 Days |
| Payment Terms | Paypal |
| Sample Policy | Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer |
| Packaging Details | Carton packing |
| Main Domestic Market | All India |
| Sample Available | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
25
Establishment
2007
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hangzhou, Zhejiang
Proprietor
Mr Vakul Agarwal
Address
901, Building No.7C, West Port New Territories, No.206, Zhenhua Road, Hangzhou, Zhejiang, 310013, China
electrical home appliances in Hangzhou
Report incorrect details
































