
Vacuum Cleaner - Metal & Plastic, 40x30x50cm | 20l Capacity, 1400w Power, Hepa Filtration, Durable Design, Powerful Suction, Maneuverable Wheels
Price: 5000.00 INR / Piece
(5000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic,Metal |
| Dimensions | 40x30x50cm |
| Weight | 10kg |
| Power | 1400W |
| Capacity | 20L |
| Voltage | 220V |
| Filtration | HEPA |
| Features | Powerful suction, Durable design, Easy to use, Versatile cleaning, Efficient filtration, Large capacity, Maneuverable wheels |
| Supply Ability | 100 Per Week |
| Delivery Time | 1 Week |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price | 5000.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 10 |
| Brand Name | MOHAMMED ALI AND SONS |
| Price Type | fixed |
| Moq | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Packsize | 1 |
| Mop | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Supplier, Trading Company
Employee Count
11
Establishment
2004
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
36AWMPS6907Q1ZG
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36AWMPS6907Q1ZG
Secunderabad, Telangana
Manager
Mr. Srinivas
Address
5-5-212, Lala Temple Street, Ranigunj, Secunderabad, Telangana, 500003, India
industrial car vacuum cleaner in Secunderabad
Report incorrect details






































