
Vacuum Cleaner - Plastic, 2.5kg, Red, 1200w Power | Advanced Suction Technology, Minimal Human Effort, Longer Service Life
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Handheld Vacuum |
| Dominant Color | Red |
| Power | 600W |
| Weight | 1.5kg |
| Cord Length | 5m |
| Suction Power | 15kPa |
| Dust Capacity | 0.5L |
| Usage | Floor and window cleaning in homes and offices |
| Noise Level | 75dB |
| Features | Powerful suction, Easy cleaning, Long life, Versatile use, Efficient design |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2003
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
02BNDPB5827M1Z5
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 02BNDPB5827M1Z5
Amritsar, Punjab
Director
Mr Atul Behal
Address
#36, Ind. Area, Baba Deep Singh Colony, Phase No.1, Majitha Road, Amritsar, Punjab, 143001, India
commercial vacuum cleaner in Amritsar
Report incorrect details










































