
Vacuum Cleaner - 15l Capacity, 3.5m Hose, 1200w Power, Blue | Durable Pes Filter, Suction Control, Easy Transport, Accessory Board, Wet/dry Usage
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
Brand Name :
Kranzle
In Stock
Product Specifications
| Weight | Under 10kg |
| Power | 1200W |
| Capacity | 15L |
| Hose Length | 3.5m |
| Filter Type | PES web |
| Voltage | 230V |
| Usage | Wet/Dry industrial cleaning |
| Color | Blue |
| Features | Powerful suction, Washable filter, Easy transport, Durable design, Versatile usage, Delayed motor, Suction control, Accessory board |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Delivery Time | 7 Days |
| Packaging Details | Wooden packing available. |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, TANCLEAN PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Vacuum Cleaner in bulk from TANCLEAN PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
2000
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Thane, Maharashtra
Sales Coordinator
Ms. Roshani Yogesh Rathiwdekar
Address
Arvind Bros. Indl. Estate, Off Thane Belapur Road, Kalwa (E), Thane, Maharashtra, 400605, India
industrial vacuum cleaners in Thane
Report incorrect details































