
Siddhivinayak Vacuum Cleaner
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
10
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Vacuum Cleaner |
| Dominant Color | Beige |
| Power | 1200W |
| Weight | 5 kg |
| Dimensions | 40x30x25 cm |
| Suction Power | 20 kPa |
| Dust Capacity | 1.5 L |
| Usage | Residential and commercial cleaning of medium and small areas |
| Cord Length | 5 m |
| Features | Powerful suction, Easy cleaning, Compact design, Residential use, Commercial use |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | as per customers' demand Per Month |
| Delivery Time | 10 Days |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Siddhivinayak Home Care has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Vacuum Cleaner from Siddhivinayak Home Care at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Establishment
2002
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Rajpipla, Gujarat
Proprietor
Mr. Dharmesh A Barot
Address
Opp, Mahadev Temple, Bhatwada, Dist- Narmada, Rajpipla, Gujarat, 393145, India
dry vacuum cleaner in Rajpipla
Report incorrect details







































