
Armor Vacuum Cleaner
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Silver |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 250L |
| Power | 1500W |
| Weight | 50kg |
| Dimensions | 1000x600x1200mm |
| Usage | Industrial cleaning, wet and dry applications |
| Features | Powerful Suction, Durable Design, Easy Cleaning, Efficient, Versatile, High Capacity |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cheque |
| Main Export Market(s) | Western Europe, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Armor Industrial Technologies has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Vacuum Cleaner in bulk from Armor Industrial Technologies at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Lucknow, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. H N Sharma
Address
B No. 55, Katehari Bagh, Nilmatha Lucknow, Uttar Pradesh, 226002, India
industrial vacuum cleaners in Lucknow
Report incorrect details






































