
Sargodha Vacuum Cleaner
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Wet/Dry Vacuum |
| Color | Black |
| Capacity | 20 liters |
| Power | 1200W |
| Voltage | 220V |
| Weight | 10kg |
| Usage | Commercial and home cleaning tasks, ideal for workshops and garages |
| Filtration | HEPA filter |
| Features | Powerful suction, Easy cleaning, Versatile tools, Durable design, Efficient operation |
| Payment Terms | Western Union, Paypal, Others, Telegraphic Transfer (T/T) |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Australia, North America, Eastern Europe, Africa, Western Europe, Central America, Middle East, South America, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SARGODHA PLASTS (I) PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Vacuum Cleaner in bulk from SARGODHA PLASTS (I) PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
1976
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AAFCS9859P1Z5
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AAFCS9859P1Z5
Greater Noida, Uttar Pradesh
DIRECTOR
Mr. Vineet Maini
Address
PLOT NO. 30, SECTOR 31, KASNA INDUSTRIAL AREA, SITE-4, Greater Noida, Uttar Pradesh, 201306, India
floor vacuum cleaner in Greater Noida
Report incorrect details






































