
Mangalam Vacuum Cleaner Diameter: 3 Inch (In)
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Vacuum Cleaner |
| Dominant Color | Red |
| Power | 1200W |
| Weight | 5kg |
| Dimensions | 40x30x25cm |
| Material | Plastic,Metal |
| Suction Power | 200mbar |
| Dust Capacity | 1.5L |
| Usage | Industrial and commercial cleaning |
| Warranty | 1 year |
| Features | Strong suction, Easy handling, Compact design, Heavy-duty, Industrial use, Commercial use |
Product Overview
Key Features
Features:
Strong
Easy to handle
Compact design
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MANGALAM ENTERPRISE has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Vacuum Cleaner from MANGALAM ENTERPRISE at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2008
GST NO
24AAPFM4015Q1ZV
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAPFM4015Q1ZV
Bopal, Gujarat
Name
Mr. Yogesh Nayi
Address
Plot No. Gf/a-30, Amrapali Shopping Mall, 200 Feet Sardar Patel Ring Road, Opp. Hdfc Bank, Ambli, Bopal, Gujarat, 380058, India
industrial vacuum cleaners in Bopal
Report incorrect details









































