
Vacuum Cleaner 30l
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Tank Capacity | 30L |
| Power | 1200W |
| Voltage | 220-240V |
| Air Flow Rate | 53L/S |
| Water Lift | 2000mm |
| Power Cord Length | 7m |
| Hose Diameter | 40mm |
| Usage | Commercial cleaning tasks, removing dust and debris from various surfaces. |
| Color | Blue |
| Material | Stainless Steel |
| Features | Powerful suction, Large capacity, Durable design, Easy cleaning, Commercial use |
Product Overview
Key Features
Commercial Vacuum cleaner ABV- 30
Tank Capacity: 30L
Power: 1200W
Voltage: 220V~240V
Air flow rate: 53L/S
Water lift( mm of WC) : 2000 mm
Power Cord: 7m
Hose diameter: N 40mm
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ABV Systems & Services has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Vacuum Cleaner from ABV Systems & Services at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bengaluru, Karnataka
proprietor
Mr. Pavan Kumar
Address
no. - 48 4th cross, Anjaneya Temple Road, maruthi nagar, kamakshipalya, Bengaluru, Karnataka, 560079, India
wet vacuum cleaner in Bengaluru
Report incorrect details































