
Industrial Vacuum Cleaner - High-quality Raw Material, Optimal Performance And Durability For Long-lasting Use
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Vacuum Cleaner |
| Color | Black |
| Power | 1200W |
| Capacity | 10L |
| Weight | 5kg |
| Dimensions | 40x30x25cm |
| Material | Plastic |
| Usage | Industrial cleaning tasks, such as workshops, warehouses, and commercial spaces. |
| Warranty | 1year |
| Features | Powerful suction, Easy cleaning, Durable design, Efficient operation, Lightweight |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, EUREKA FORBES LIMITED has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Water Softener & Purifier in bulk from EUREKA FORBES LIMITED at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10000
Establishment
1986
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAACE5767F1ZM
Certification
ISO
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAACE5767F1ZM
New Delhi, Delhi
Name
Ms. Lovely Maitra
Address
59/16, 1st floor, Juhar Tower, RD Marg, Kalkaji, New Delhi, Delhi, 110019, India
Report incorrect details










































