
Vacuum Cleaner By Dreamz Ultimate International Pvt Ltd
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Handheld Vacuum |
| Dominant Color | Silver |
| Power Consumption | 1000W |
| Suction Power | 15kPa |
| Weight | 2kg |
| Dimensions | 30x15x10cm |
| Material | ABS plastic |
| Cord Length | 5m |
| Usage | Dust removal, cleaning of small spaces, car interiors, electronics |
| Noise Level | 70dB |
| Features | Suction only, Multiple brushes, Energy saving, Portable design, Easy to use |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Dreamz Ultimate International Pvt Ltd has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Vacuum Cleaner from Dreamz Ultimate International Pvt Ltd at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ghaziabad, Uttar Pradesh
Chief Executive Officer
Mr. Suneel Kumar Singh Sirohi
Address
A-7, First Floor, GDA Market, Govindpuram, Near Govindpuram Petrol Pump, Ghaziabad, Uttar Pradesh, 201013, India
Report incorrect details










































