
V9 Borewell Pump - Application: Submersible
Price: 49560.00 INR / Set
(42000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
50000.00 INR / Set
Weight :
150.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Working Temperature | 50 Celsius (oC) |
| Theory | Centrifugal Pump |
| Color | Grey |
| Inlet/Outlet | 3 Inch |
| Voltage | 15 Horsepower (HP) |
| Usage | Agricultural |
| Structure | Multistage Pump |
| Size | 9 Inch |
| Height | 150 Centimeter (cm) |
| Product Type | V9 BOREWELL PUMP |
| Weight | 150 Kilograms (kg) |
| Pressure | High Pressure |
| Width | 9 Inch (in) |
| Length | 150 Centimeter (cm) |
| Application | Submersible |
| Pump Type | Water Field |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 20 Per Week |
| Delivery Time | 7 Days |
| Packaging Details | Carton Box |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Pkg Box Breadth | 60.00 cm |
| Pkg Box Height | 200.00 cm |
| Packsize | 1 |
| Mop | 1 |
| Stock Quantity | 5 |
| GSTIN | 18% |
| Moq | 1 |
| Price | 42000.00 INR (Approx.) |
| Weight | 150.00 Kilogram |
| Pkg Box Length | 200.00 cm |
| Returnable | No |
| Product Unit | 1 Set/Sets |
| MRP | 50000.00 INR |
| Brand Name | NARMADA VALLEY PUMPS |
| Currency | INR |
| Unit Type | Set/Sets |
| Price Type | fixed |
| Color | Grey |
| Shipping Type | free |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
25
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ABVPB0997M1Z2
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ABVPB0997M1Z2
Ahmedabad, Gujarat
Marketing Head
Mr Kamal Balar
Members since
2 Years
Address
Plot No- 371, Road No-8, GIDC Industrial Area, Kathwada, Ahmedabad, Gujarat, 382430, India
borewell pump set in Ahmedabad
Report incorrect details






























