
V8 Flange
Price Trend: 7.00 - 70.00 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1000 Piece
Brand Name :
S.v. Industries
In Stock
Product Specifications
| Material | Cast Iron |
| Outer Diameter | 100-200mm |
| Inner Diameter | 50-150mm |
| Thickness | 10-20mm |
| Surface Finish | Smooth |
| Weight | 1-5kg |
| Usage | Submersible pump connections in agriculture |
| Features | Compact size, Rust free, Lightweight, Flawless, Durable, Reliable |
| Supply Ability | 4 Per Day |
| Delivery Time | 5 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Free samples are available |
| Main Domestic Market | Gujarat |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
5
Establishment
2001
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Vasant Patel
Address
D-16, Sayona Estate, Kalyan Mill Compound, Near Memco Char Rasta, Naroda Road, Ahmedabad, Gujarat, 380025, India
submersible flanges in Ahmedabad
Report incorrect details





























