
Upvc Pipes Fitting
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | uPVC |
| Color | Off-white |
| Size Range | 20-110mm |
| Pressure Rating | 10 bar |
| Standards | IS 4984 |
| Temperature Range | 0-60°C |
| Usage | Plumbing and drainage systems; water supply lines; irrigation systems |
| Features | Durable, Corrosion-resistant, Easy Install, Long life, Customizable |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24FKQPS0276F1ZT
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24FKQPS0276F1ZT
Rajkot, Gujarat
Proprietor
Mr. Vipul Sangani
Address
Plot no.3, Jayhari Industrial Park, B/h. Ajayraj Hotel, Near. Toll Plaza, Rajkot - Gondal National Highway, At. Bharudi , Rajkot, Gujarat, 360311, India
Report incorrect details

































