
Upvc Pipe Fitting Tee By Ar Industries
Price: 35.40 INR / Piece
(30.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
35.40 INR / Piece
Weight :
250.00 Gram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1000
In Stock
Product Specifications
| Material Type | UPVC Tee |
| Usage | Agriculture |
| Fittings | Tee |
| Features | Durable |
| Color | Gray |
| Usage & Applications | Pipe Fittings |
| Material | UPVC |
| Grade | Agriculture |
| Weight | 250.00 Grams (g) |
| Shape | Round |
| Application | Pipe Fittings |
| Diameter | 3/4 Inch (in) |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 10000 Per Week |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | BOX |
| Main Domestic Market | All India |
| Price | 30.00 INR (Approx.) |
| Packsize | 1 |
| Price Type | fixed |
| Shipping Type | actual |
| Pkg Box Height | 6.00 cm |
| Brand Name | AR INDUSTRIES |
| Returnable | No |
| Color | Gray |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Pkg Box Length | 12.00 cm |
| Pkg Box Breadth | 12.00 cm |
| Currency | INR |
| GSTIN | 18% |
| Weight | 250.00 Gram |
| Stock Quantity | 10000 |
| MRP | 35.40 INR |
| Mop | 1000 |
| Product Unit | 1000 Piece/Pieces |
| Minimum Ordered Packs | 1000 |
Product Overview
Key Features
Quality : Optimum
Grade : Industrial
Condition : New
Material : UPVC
Application : Pipe Fittings
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, AR INDUSTRIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Upvc & Cpvc Pipe Fittings in bulk from AR INDUSTRIES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
25
Establishment
2021
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09KISPS9128D1ZD
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09KISPS9128D1ZD
Noida, Uttar Pradesh
Accepts only Domestic inquiries
Manager
Mr Arunesh Singh
Address
Plot No. A-37, Ground Floor, Near Jal Ghar, Sector- 5, Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
Report incorrect details
































