
Upvc Pipe Fitting For Bathroom
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | UPVC |
| Color | White |
| Size Range | 20-110mm |
| Pressure Rating | 10 bar |
| Temperature Range | 0-60°C |
| Standards | IS 4985 |
| Usage | Bathroom plumbing systems; connects pipes for water supply and drainage. |
| Features | Durable, Reliable, Easy Install, Watertight, Corrosion Resistant |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD) |
| Supply Ability | As Per Requirement Per Day |
| Delivery Time | 4-7 Days Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Goyal Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy PVC Pipe Fittings in bulk from Goyal Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Faridabad, Haryana
Proprietor
Mr. Jitender Kumar
Address
Sector -65, Near Jatt Chowk, Fatehpur Road, Near. Bala Ji Mandir, Faridabad, Haryana, 121004, India
Report incorrect details





























