
Upvc Pipe
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
100
Brand Name :
Shree Balajee
In Stock
Product Specifications
| Material | UPVC |
| Diameter | 20-150mm |
| Wall Thickness | 2-10mm |
| Pressure Rating | 10-20 bar |
| Standard | IS 4985 |
| Color | Off-white |
| Usage | Sewage lines and exterior drainage pipes |
| Features | Durable, Corrosion-resistant, Easy Install, Low Maintenance, Chemical-resistant, Long-lasting, High Stiffness |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Telegraphic Transfer (T/T), Cash Against Delivery (CAD), Others |
| Main Domestic Market | Bihar |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier
Employee Count
8
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
10BGWPK3252P1ZY
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 10BGWPK3252P1ZY
Patna, Bihar
Proprietor
Mr. Ranjeet Sharma
Address
Near ISBT, Besides of Indian Oil Petrol Pump, Gaya-Masauri Road, Illahibag Patna-7 Patna, Bihar, 800026, India
Report incorrect details



























