
Upvc Pipe Brass Fitting
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | UPVC, Brass |
| SizeRange | 15-50mm |
| ConnectionType | Threaded |
| PressureRating | 10 bar |
| TemperatureRating | 60°C |
| StandardsCompliance | IS |
| Usage | Connecting UPVC pipes in plumbing and irrigation systems. |
| Features | Durable, Reliable, Versatile, Leakproof, EasyInstall, CostEffective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Aashray Agro Plast has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Brass Pipe Fittings in bulk from Aashray Agro Plast at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
3
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AMUPP7527P1Z0
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AMUPP7527P1Z0
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Ajay
Address
B-20, Dev I-land estate, opposite karm estate, Kathawada- Singarva road, Kathwada, Ahmedabad, Gujarat, 382830, India
Report incorrect details










































