
Upvc Cam Lock Pipes
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | UPVC |
| Color | White |
| Diameter Range | 20-110mm |
| Pressure Rating | 10 bar |
| Temperature Range | 0-40°C |
| Standards | ISO 4427 |
| Usage | Water distribution, irrigation systems, industrial applications |
| Features | UV resistant, Flexible, High strength, Corrosion resistant, Easy assembly |
Product Overview
Key Features
* UV resistance
* Flexibility
* High impact strength
* Corrosion resistance
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Jainam Sales Corporation has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy PVC Pipes in bulk from Jainam Sales Corporation at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
23AKQPJ3796A1Z4
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 23AKQPJ3796A1Z4
Indore, Madhya Pradesh
Director
Mr. Utkarsh Jain
Address
No. 201, Nariman Point, 96, Maharani Road, Siya Ganj, Indore, Madhya Pradesh, 452007, India
cam locks in Indore
Report incorrect details
































