
Upvc Ball Valves - Size 1/2 Inch To 2 Inch | Superior Quality Material, Easy Fitment, Long Lasting Durability
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | UPVC |
| Size | 1/2"-2" |
| Color | White |
| Handle | Red |
| Connection | Threaded |
| Pressure | 10 bar |
| Temperature | 70°C |
| Features | Easy fitment, Durable, Long life, Cost effective, Reliable |
Product Overview
Key Features
Specifications:
Size 1/2 inch to 2 inch
Full range of upvc ball valve
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
16
Establishment
2017
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AAPFV7099H1ZF
Payment Mode
Cheque/DD, Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Wallet & UPI
Certification
9001: 2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAPFV7099H1ZF
Ahmedabad, Gujarat
Partner
Mr Govind R Kaneriya
Members since
2 Years
Address
29, Umiya Ind. Estate, Kathawada Singarva Road, Opp. Bahuchar, Party Plot, Ahmedabad, Gujarat, 382430, India
upvc ball valve in Ahmedabad
Report incorrect details



































