
Upvc Ball Valve - Application: Water Transplant
Price: 135.70 INR
(115.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
135.70 INR / Piece
Weight :
171.00 Gram
1 Pack Contains :
264
Minimum Pack Size :
264
In Stock
Product Specifications
| Structure | Other |
| Pressure | Medium Pressure |
| Material | Other |
| Media | Water |
| Application | Water Transplant |
| FOB Port | MUNDRA |
| Payment Terms | Others, Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 5000 Per Day |
| Delivery Time | 7 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Free samples are available |
| Packaging Details | Boxes |
| Main Domestic Market | Chandigarh, Himachal Pradesh, Andaman and Nicobar Islands, Daman and Diu, Uttarakhand, Dadra and Nagar Haveli, Manipur, Goa, West India, East India, Punjab, Telangana, Sikkim, Jammu and Kashmir, Jharkhand, Delhi, Tamil Nadu, Rajasthan, , Maharashtra, Mizoram, South India, Haryana, Bihar, Assam, West Bengal, Tripura, Arunachal Pradesh, Pondicherry, Madhya Pradesh, Meghalaya, Nagaland, Kerala, Lakshadweep, Uttar Pradesh, Gujarat, Karnataka, North India, Andhra Pradesh, Central India, Odisha, Chhattisgarh, All India |
| Certifications | ASTM D 2467 |
| Pkg Box Breadth | 7.00 cm |
| Pkg Box Length | 15.00 cm |
| Pkg Box Height | 8.00 cm |
| Price | 115.00 INR (Approx.) |
| Packsize | 264 |
| GSTIN | 18% |
| Returnable | No |
| Shipping Type | actual |
| Stock Quantity | 264000 |
| Currency | INR |
| Moq | 264 |
| Mop | 264 |
| Price Type | fixed |
| MRP | 135.70 INR |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Brand Name | Netra |
| Product Unit | 264 Piece/Pieces |
| Weight | 171.00 Gram |
| Minimum Order Quantity | 264 |
| Minimum Ordered Packs | 264 |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, NETRA POLY PLAST PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Ball Valves in bulk from NETRA POLY PLAST PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
20
Establishment
2015
Working Days
Thursday To Tuesday
GST NO
24AAFCN0405N1ZM
Payment Mode
Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAFCN0405N1ZM
Rajkot, Gujarat
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr Lalit Khodabhai Vasoya
Members since
12 Years
Address
Plot No. G-1890, Gidc Metoda, Near Kadwani Forging, Kishan Gate Road, Tal. Lodhika, Rajkot, Gujarat, 360021, India
upvc ball valve in Rajkot
Report incorrect details








































