
Upvc Ball
Price: 35.00 INR / Unit
(35.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
60
In Stock
-60+
Product Specifications
| Material | UPVC |
| Color | White |
| Size Range | 20-50mm |
| Pressure Rating | 10 bar |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| Usage | Water flow control in plumbing systems |
| Standards | IS 4985 |
| Features | Fluid control, Easy installation, Durable design, Reliable operation, Cost-effective |
| Product Unit | 60 Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Moq | 60 |
| Packsize | 1 |
| Currency | INR |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 300 |
| Brand Name | supreme india |
| Price | 35.00 INR (Approx.) |
| Mop | 60 |
| Price Type | fixed |
| Minimum Order Quantity | 60 |
| Minimum Ordered Packs | 60 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
aap ka barosa
Company Details
Supreme India, Established in 2022 at Howrah in West Bengal, is a leading Manufacturer,Supplier of PVC Pipes in India. Supreme India is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading upvc ball, Supreme India has made a reputed name for itself in the market with high-quality PVC SWR Pipe 75 MM, UPVC Agricultural Pipe, UPVC Blue Electric Pipe, etc.
Focusing on a customer-centric approach, Supreme India has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy PVC Pipes in bulk from Supreme India at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, Supreme India has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy PVC Pipes in bulk from Supreme India at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2022
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
19ASXPT2921Q2ZH
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19ASXPT2921Q2ZH
Rating
Howrah, West Bengal
Director
Mr Mr Mr Kumar
Address
JD CASTING Kona Check, Post Howrah, Howrah, West Bengal, 711114, India
upvc ball valve in Howrah
Report incorrect details




























