
Iti Ups Trainer
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Training Unit |
| Dominant Color | Yellow |
| Dimensions | 20x15x10 cm |
| Weight | 5 kg |
| Input Voltage | 230V AC |
| Output Voltage | 12V DC |
| Safety Standards | IEC 61010 |
| Usage | Educational purposes:Simulate UPS systems and analyze faults. |
| Features | UPS Simulation, Hands-on Training, Fault Analysis, Practical Skills, Effective Learning |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, RAMA ELECTRIC & MACHINERY STORES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electronic Products & Components in bulk from RAMA ELECTRIC & MACHINERY STORES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
1973
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Surinder Oberoi
Address
Office No. 677, G.B. Road, Delhi, Delhi, 110006, India
ic trainer kit in Delhi
Report incorrect details


























