
Ups Systems
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | UPS System |
| Dominant Color | White |
| Power Capacity | 1-10 kVA |
| Output Voltage | 230V |
| Battery Type | Lead-acid |
| Dimensions | 30x40x50 cm |
| Weight | 25kg |
| Usage | Protecting equipment from power failures in residential and commercial settings. |
| Efficiency | 90% |
| Warranty | 1 year |
| Features | Power backup, Reliable, Durable, Efficient, Protection |
Product Overview
Key Features
We are offering wide range of Ups System. Our range of UPS System...
Company Details
With extensive industry experience and in-depth knowledge, we, Guru Sales Corporation have established ourselves among the leading suppliers, traders and service providers of high quality Granite Tiles, Solar Water Heater, Solar Lighting, RO Water Purifier, UPS, Servo Stabilizers, Battery and others. As a service provider, we are offering Repairing and Maintenance Services. Established in the year 2008, we have carved out an outstanding position in the global market. In order to provide our clients with optimum range of products, we have associated ourselves with authentic and authorized vendors of the market. Our range of products meet all the quality criteria established by national and
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
9
Establishment
2008
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
29AERPB4672C1ZF
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 29AERPB4672C1ZF
Ilkal, Karnataka
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Shamsheer A Baig
Address
CTS No. 149, Gandhi Chowk, Dist. Bagalkot, Ilkal, Karnataka, 587125, India
ups system in Ilkal
Report incorrect details































