
Ups Systems - Premium Quality Raw Materials, Advanced Engineering For Optimal Performance | Rapid Customization To Meet Client Requirements
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power Rating | 500VA |
| Output Voltage | 230V |
| Frequency | 50Hz |
| Battery Type | Lead-acid |
| Dimensions | 200x150x100 mm |
| Weight | 5kg |
| Usage | Power protection for computers and sensitive electronics in offices or homes |
| Features | Power backup, Surge protection, Reliable power, Stable voltage, Data protection |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, S. N. A. Automation Inc. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Cable Terminal, Lugs & Socket in bulk from S. N. A. Automation Inc. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2002
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
PARTNER
Mr. Sanjiv Chandhoke
Address
F-210, A, 2nd Floor, Lado Sara1i, OFF Mehrauli - Badarpur Road, New Delhi, Delhi, 110030, India
Report incorrect details


























